INTERVIEW DATE ANNOUNCEMENT

With reference to the vacancy announcement on 16th  September, 2019, Dungsam Cement Corporation Limited is pleased to announce the following shortlisted candidates for the mentioned posts. The interview,both written and viva will be conducted on October 21 & 22, 2019 from 9:30am in DCCL  office, Nganglam. The candidates are asked to produce the original documents during the interview.

  1. Shortlisted candidates for the post of Section Officer (Mechanical)
SN Name CID no. Remarks Interview date
1 Parsu Ram Mongar 11103000694 Shortlisted  

 

 

 

 

 

21/10/2019

2 Abi Narayan 11109001695 Shortlisted
3  Pema Loday 11508001316 Shortlisted
4  Karma Yangzom 11503002368 Shortlisted
5  Mindu Wangchuk 11801001742 Shortlisted
6  Dorji Gyeltshen 11308002295 Shortlisted
7  Jigme Norbu 11702000400 Shortlisted
8  Pema Zangmo 11513002512 Shortlisted
9  Dechen Zangmo 10605003233 Shortlisted
10 Sonam Choden 11505003254 Shortlisted

 

  1. Shortlisted candidates for the post of Sr. Associate (Fitter)
SN Name           CID no.      Remarks Interview date
1 Tshering Wangmo 11101003956 Shortlisted  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21/10/2019

2 Kinley  Pemo 11106004370 Shortlisted
3 Tashi Norbu 10701000968 Shortlisted
4 Tenzin Namgyel 11106003017 Shortlisted
5 Namgay Wangchuk 11503002186 Shortlisted
6 Khandu Zangmo 11107001538 Shortlisted
7 Sonam Yeshi 11506000662 Shortlisted
8 Jigme Tshendu 10902001706 Shortlisted
9 Sangay Wangmo 11102002669 Shortlisted
10 Sangay yonten 12005000841 Shortlisted
11 Tendrel Zangmo 11512000940 Shortlisted
12 Chojay Lhendup 10903001649 Shortlisted
13 Pema Wangchuk 11604000434 Shortlisted
14 Kencho Pelmo 10903002498 Shortlisted
15 Hari Prasad Dhungyel 11208004588 Shortlisted
16 Karma Yangchen 11506005002 Shortlisted

 

  1. Shortlisted candidates for the post of Jr. Assistant (Tester)/Shift In-Charge
SN Name         CID no.    Remarks Interview date
1 Bumpa Choden 11101002643 Shortlisted  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21/10/2019

2 Digra Maya Kharka 10205005496 Shortlisted
3 Pelden Lhamo 11516003058 Shortlisted
4 Tshering Pelden 11516003053 Shortlisted
5 Yonten Phuentsho 11506003534 Shortlisted
6 Nima Dendup 11107004685 Shortlisted
7 Chimi Wangmo 10902000521 Shortlisted
8 Chhimi Rinzin 10903001996 Shortlisted
9 Sonam Dema 10904001693 Shortlisted
10 Rudra Nepal 31108000040 Shortlisted
11 Sonam Lhamo 11501002639 Shortlisted
12 Jamyang Yeshi 11106001823 Shortlisted
13 Karma Yangzom 11506003293 Shortlisted
14 Yoesel Dorji 11513002920 Shortlisted
15 Tsheten Lhamo 11106000673 Shortlisted
16 Tshering Namgyal 11112000765 Shortlisted
17 Sangay Wangchuk 11106002941 Shortlisted
18 Kinley Zangmo 10907001316 Shortlisted
19 Muna Ghalley 11204001828 Shortlisted
20 Pema Wangmo Tamang 11301000509 Shortlisted
21 Ngawang Yonten 11106004234 Shortlisted
22 Sherab Tenzin 11104001826 Shortlisted
23 Sonam Gyeltshen 10902002031 Shortlisted
24 Sonam Dorji 11106000277 Shortlisted
25 Karma Wangdi 11106001198 Shortlisted
26 Sonam Choden 10608003323 Shortlisted
27 Yenten Jamtsho 11106003062 Shortlisted
28 Sangay Dakpa 10907002422 Shortlisted
29 Thinley Jamtsho 11106002933 Shortlisted
30 Singye Dema 11105003552 Shortlisted
31 Robin Rai 11208000609 Shortlisted
32 Kezang Choden 11211000350 Shortlisted

 

  1. Shortlisted candidates for the post of Attendant
SN Name      CID no. Remarks Interview date
1 Shanti Maya Subba 11109000822 Shortlisted  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22/10/2019

2 Karma Choden 11506003744 Shortlisted
3 Chhimi Wangchuk 10903002000 Shortlisted
4 Tshering Lhamo 11506000042 Shortlisted
5 Sangay Gyeltshen 11506002919 Shortlisted
6 Sonam Lhendup 11102004578 Shortlisted
7 Jamphel Lhundrup 11106002418 Shortlisted
8 Dorji Choezang 11101002845 Shortlisted
9 Pema Yangchen 10709003450 Shortlisted
10 Drowa Zangmo 11106003582 Shortlisted
11 Pema Choki 11106003130 Shortlisted
12 Tandin Lhamo 11106001245 Shortlisted
13 Phuntsho Norbu 11106003702 Shortlisted
14 Sonam Chophel 11502003039 Shortlisted
15 Pema Tshewang 12005002807 Shortlisted
16 Rinchen Wangdi 11101003750 Shortlisted
17 Sonam Yeshi 11515001713 Shortlisted
18 Lungten Tshering 11106002510 Shortlisted
19 Tshering Pemo 11107007573 Shortlisted
20 Karma Dema 11101002313 Shortlisted
21 Rinzin Wangchuk 10905003675 Shortlisted
22 Pema Yangchen 11601002314 Shortlisted
23 Pema Jamtsho 12003001389 Shortlisted
24 Tshering Nima 10708000425 Shortlisted
25 Thukten Tshomo 10905003169 Shortlisted
26 Kezang Choden 11503002642 Shortlisted
27 Tshering Wangchuk 11509000271 Shortlisted
28 Sonam Wangmo 10710002256 Shortlisted
29 Sonam Dorji 10905005188 Shortlisted
30 Sangay Wangdi 10711001268 Shortlisted
31 Tshering Dema 10904001368 Shortlisted
32 Sangay Choki 11101002817 Shortlisted
33 Tshering Yangdon 10709000404 Shortlisted
34 Singye Dorji 11106004564 Shortlisted
35 Sonam Gyeltshen 10902002031 Shortlisted
36 Sonam Choden 11508000519 Shortlisted
37 Dechen Lhadon 10904002690 Shortlisted
38 Sonam Choden 11503001527 Shortlisted
39 Kelzang Choden 11106001246 Shortlisted
40 Thukten Sherab 11101000467 Shortlisted
41 Sonam Tobchen 10903002085 Shortlisted
42 Karma Chozom 10708000279 Shortlisted
43 Pema Zangmo 11107003661 Shortlisted
44 Indra Maya Ghalley 11204001829 Shortlisted
45 Jamyang Choiney Lhamo 11810001286 Shortlisted
46 Ugyen Kelzang Wangmo 10709001712 Shortlisted
47 Tshoki Lhamo 10708002048 Shortlisted
48 Phub Dorji 11807001169 Shortlisted
49 Thinley Tshomo 11101002535 Shortlisted
50 Sonam Choden 10903003166 Shortlisted
51 Karma Choden 10904001832 Shortlisted
52 Kunzang Dorji 10911000202 Shortlisted
53 Sangay Choki 10903002401 Shortlisted
54 Pema Wangmo 12002000208 Shortlisted
55 Sonam Jigme 10903000046 Shortlisted
56 Ugyen Norbu 10902002028 Shortlisted
57 Sonam Deki 11101002276 Shortlisted
58 Kuenzang Dema 11106003143 Shortlisted
59 Dhendup Tshewang 10905002792 Shortlisted
60 Norbu Choden 11106003159 Shortlisted
61 Kinley Choden 10903000193 Shortlisted

 

  1. Shortlisted candidates for the post of Cook
SN Name CID no. Remarks Interview date
1 Rudra Singh Gour 11309002486  

Shortlisted

 

22/10/2019

 

  1. Shortlisted candidates for the post of Housekeeping (Guest House)
SN Name CID no. Remarks Interview date
1 Jamyang Choden 10905001659 Shortlisted  

 

 

 

 

 

22/10/2019

2 Dechen Tshomo 10903002320 Shortlisted
3 Pema Zangmo 12006001740 Shortlisted
4 Phurpa Lhamo 11102001738 Shortlisted
5 Sonam Jamtsho 10903000250 Shortlisted
6 Chandra Kala Rai 11215000117 Shortlisted
7 Kumari Rai 11215000120 Shortlisted
8 Nima Tenzin 11106002579 Shortlisted
9 Thinley Zangmo 10714000978 Shortlisted
10 Kelzang Namgay 11506005623 Shortlisted
11 Karma Choki 11106003587 Shortlisted